2022.11.27. – 1. Niedziela Adwentu

1. Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, przeżywany pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy".
W nawiązaniu do dnia ubogich, przeżywanego w kościele w tamtą niedzielę, po Mszy św. będzie można nabyć symboliczne chlebki miłosierdzia wpierając działanie Caritas.
W zakrystii są jeszcze ostatnie egzemplarze „Ewangelia na każdy dzień”.
Bóg zapłać z ofiary złożone na renowację ołtarza.

2. W Adwencie rano będzie tylko jedna Msza św. z rozważaniem dla dorosłych. Będzie ona odprawiana o godz. 6.00, a po niej Godzinki ku czci Matki Bożej. Msze roratnie z kazaniem i programem dla dzieci będą o godz. 17.00. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami. Zapraszamy do udziału zarówno dzieci jak i dorosłych. Msza św. poranna, w niedzielę i w uroczystości w Adwencie, będzie jak w ciągu roku o godz. 7.00!

3. W tym tygodniu:
•    Kancelaria parafialna rano będzie nieczynna!
•    W poniedziałek przypada 13 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji bp. Andrzeja Jeża. Obejmujemy Go naszą modlitwą prosząc o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski w Jego posłudze. 
•    Do środy włącznie po wieczornej Mszy św. modlitwa za zmarłych;
•    We wtorek po wieczornej Mszy św. na plebanii spotkanie SRK;
•    W środę o 16.00 zbiórka ministrantów;
•    W pierwszy czwartek dziękczynienie za dar Eucharystii i kapłaństwa, modlitwa za powołanych z naszej wspólnoty oraz modlitwa o nowe powołania;
•    Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca  w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 16.00 oraz w czwartek po wieczornej Mszy św. w czasie adoracji do godz. 19.00; w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.15;
•    W piątek od godz. 8.30 – odwiedziny chorych; prosimy o zapisy w zakrystii;
•    W piątek o 18.00 spotkanie lektorów;
•    W piątek na 19.00 ks. Rafał zaprasza na spotkanie młodzieży do PCK-u –bardzo prosimy młodzież o przybycie;
•    W sobotę rano zmiana tajemnic różańca; o poprowadzenie różańca po roratach prosimy zelatorów Róż z Tymbarku;
•    W sobotę o 9.30 próba zespołu Gloria Mariae
•    W sobotę o godz. 11.30 w PCK-u spotkanie DSM;
•    W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

 4. Od przyszłej niedzieli członkowie parafialnego Caritas będą rozprowadzać w przedsionku kościoła świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji – mała świeca od 9 zł, duża - od 24 zł – przeznaczone są na wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Siostry Zakrystianki oraz pana Organisty.

5. Proszono nas o ogłoszenie: ks. Jerzy Smoleń zaprasza na sylwestrową pielgrzymkę do Medjugorie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Numer kontaktowy – na stronie internetowej i w gablocie. Tam też szczegółowy program pielgrzymki (ks. Jerzy Smoleń 730998101).

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest już grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego a w nim wiele ciekawych artykułów oraz materiały pomocne w przeżyciu Adwentu.  Są też grudniowe numery: Promyczka Dobra i Małego Promyczka Dobra dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Andrzeja Bugańskiego z Zamieścia. Rodzina dziękuje za udział w pogrzebie i zamówione za zmarłego Msze św. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu.
 

2022.11.20. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Chrystusowi Królowi Wszechświata oddajmy siebie, nasze rodziny, parafię, ojczyznę i świat cały. Niech Jego królowanie obejmuje nasze serca! Jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza – modlitwą obejmujemy lektorów i ministrantów z naszej wspólnoty oraz ich rodziców. W następną niedzielę o godz. 10.00 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
Dziś odpust „na św. Katarzynę” w Wilkowisku.
Po wieczornej Mszy św. uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy;

2. Lektorzy rozprowadzają dziś „Ewangelię – Słowo na każdy dzień”. Ofiary wspierają działalność LSO w naszej parafii.

3. W tym tygodniu:
•    do soboty po wieczornych Mszach św. wypominki i różaniec za zmarłych;
•    we wtorek wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego. Msza św. za pana Organistę, chór parafialny, orkiestrę Tymbarski Ton w następną niedzielę o godz. 11.30;
•    w środę 23 XI  na godz. 19.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Mszę św. i Adorację w intencji rodzin naszej parafii;
•    czuwanie przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez młodzież w czwartek o 18.30. Ks. Rafał serdecznie zaprasza młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy;
•    w piątek o 19.00 w PCK-u spotkanie młodzieży;
•    w sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM. S. Julitta zaprasza;
•    składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na renowację ołtarza;
•    w przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Barbary w Szyku;

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. W dni powszednie Msza św. z rozważaniem dla dorosłych o godz. 6.00. Msze roratnie z kazaniem i programem dla dzieci będą o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału zarówno dzieci jak i dorosłych. Msza św. poranna, w niedzielę i w uroczystości w Adwencie, będzie jak w ciągu roku o godz. 7.00!

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

2022.11.13. – 33. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przeżywany pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”. W tym roku modlitwą i darem serca chcemy wspomóc cierpiących chrześcijan na Ukrainie. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek.
Bardzo prosimy o zabranie z kościoła różańców zrobionych na październikowy konkurs.

2. W piątek o godz. 17.00 w naszym kościele odbędą się VI Zaduszki Strażackie, w których będą polecani zmarli strażacy, członkowie honorowi oraz wspierający OSP. Wyjątkowo w tym dniu Msza św. po modlitwie za zmarłych.  

3. W tym tygodniu:
•    w dni powszednie po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa za zmarłych;
•    W poniedziałek o godz. 9.00 odbędzie się Eucharystia z okazji  Święta Szkoły i Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Tymbarku. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów szkoły i rodziców.
•    W środę o 18.30 na plebanii spotkanie Parafialnej Caritas – zapraszamy wszystkich członków!;
•    w czwartek o godz. 17.00 spotkanie dzieci klas 3. wraz z rodzicami w ramach przygotowania do 1. Komunii św.;
•    w piątek o 19.00 w PCK-u spotkanie młodzieży;
•    w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego i święto patronalne m.in. LSO;
•    również w następną niedzielę po wieczornej Mszy św. uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy;

4. W następną niedzielę lektorzy będą rozprowadzać „Ewangelię – Słowo na każdy dzień”. Ofiary wspierają działalność LSO w naszej parafii. Zachęcamy do nabycia tych rozważań.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ostatnia z płyt Biblia Audio. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Ewy Dębskiej z Tymbarku. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu.  

2022.11.06. - 32. Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych - wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych przez cały listopad, w dni powszednie, po wieczornej Mszy św. Do wtorku 8 listopada – jeżeli pogoda pozwoli – idziemy z różańcem na cmentarz.
Dziś o godz. 16.00 w PCK-u młodzież klas VIII przedstawi spektakl pt. „Spotkanie na Bachledówce”. Młodzież wraz z ks. Szczepanem serdecznie zaprasza.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu Mszy św. na cmentarzu: Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Grzegorzowi Urbańskiemu za nagłośnienie, Druhom z OSP za zabezpieczenie placu parkingowego, Siostrom Reginie i Julitcie, pani Małgorzacie i panu Danielowi, panu Jarosławowi i Janowi Kaim. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu:
•    We wtorek o 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    Również we wtorek, o godz. 18.00 w PCK-u spotkanie w grupach kandydatów do sakramentu bierzmowania;
•    Ks. Rafał zaprasza na spotkanie młodzieży w czwartek na godz. 19.00;
•    Spotkanie DSM w PCK-u w sobotę o godz. 15.00;
•    Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym – zbiórka ofiar do puszek na „Kościół w potrzebie”.

4. W piątek 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, uroczysta Msza św. za Ojczyznę z intencji Wójta i Rady Gminy Tymbark, Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Związku Strzeleckiego Strzelec OSW w Tymbarku o godz. 11.30. Niech nasz liczny udział w tej Eucharystii będzie wyrazem miłości ojczyzny i wdzięczności za dar wolności. Serdecznie zapraszamy! W związku ze świątecznym charakterem tego dnia Biskup Tarnowski udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych zachęcając w tym dniu do zastąpienia wstrzemięźliwości modlitwą o pokój w świecie.
    
5. Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci! Prosimy, by wzorem lat poprzednich chryzantemy składać koło przyczepy, która zostanie ustawiona na parkingu. Resztę odpadów zielonych i liści do boksu. Prosimy by reklamówki, wkłady po zniczach i same znicze wrzucać do kontenerów. Bardzo również prosimy, by nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem. Dziękujemy za dbanie o wygląd naszego cmentarza.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się listopadowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek dla najmłodszych – serdecznie polecamy. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Barbary Surdziel z Tymbarku i śp. +Anny Sobczak z Tymbarku z os. Podwisiołki. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2022.11.01. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30 (nie ma dziś Mszy popołudniowych ani w Piekiełku, ani w kościele parafialnym).
Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00. Po Mszy św. procesja na cmentarzu i modlitwa za naszych zmarłych.
O godz. 19.00 modlitwa prowadzona na cmentarzu przez młodzież. Serdecznie zapraszamy.

2. Przez cały dzień na cmentarzu prowadzona jest zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórkę prowadzi LSO. Bóg zapłać za ofiary.

3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o: 6.00, 8.30 z Jutrznią za zmarłych, 10.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.00 z Nieszporami za zmarłych. W kaplicy w Piekiełku Msza św. o godz. 17.00.  

4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. W pierwszym tygodniu listopada Kościół daje nam łaskę zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych – czyli wyproszenie darowania im kar za grzechy odpuszczone, ale nie odpokutowane w ich życiu doczesnym. Od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać jeden odpust zupełny, ofiarowany za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
Aby uzyskać odpust należy wypełnić warunki zwykłe:
•    odbyć spowiedź sakramentalną (spowiedź może być odprawiona wcześniej i wystarcza do wielu odpustów)
•    przyjąć Komunię świętą
•    pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (np. Ojcze nasz czy Zdrowaś Maryjo)
•    wzbudzić intencję zyskania odpustu i wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu (czyli obiecać silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami)
Należy również spełnić czyny odpustowe:
    Jest to w dniach od 1 do 8 listopada pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych.
A w czasie od południa 1 listopada przez cały Dzień Zaduszany pobożne nawiedzenie kościoła lub  kaplicy i odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga

5. Wypominki listopadowe i roczne można jeszcze składać w zakrystii lub u księży. W dni powszednie przez cały miesiąc, czytając wypominki listopadowe, będziemy modlić się za zmarłych różańcem po wieczornej Mszy św. Do 8 listopada – jeżeli pogoda pozwoli – będziemy z modlitwą różańcową szli na cmentarz.
Modlitwa różańcowa za zmarłych w tym tygodniu także w kaplicy w Piekiełku – od środy do soboty po Mszy św. o 16.00.
W niedzielę przed Mszami św. o: 7.00, 8.30 i 11.30, a także przed 9.30 w kaplicy w Piekiełku, modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki całoroczne.

2022.10.30 – 31. Niedziela Zwykła

1. W kolejną niedzielę synodalną wspominamy poświęcenie naszej świątyni. Modlimy się za wszystkich jej fundatorów oraz tych, którzy się o nią troszczyli i nadal otaczają opieką. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne. Jak widać rozpoczęto prace związane z odnowieniem elementów zdobiących ołtarz.

2. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę różańcową. Szczególne podziękowania dla dzieci i ich rodziców za piękny udział i prowadzenie modlitwy.
W poniedziałek rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec oraz wręczenie upominków za konkurs i uczestnictwo.

3. Dziękujemy ponad 800 osobom, które oddały swój głos w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wyniki wszystkich kandydatów są wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.
Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej wybrani zostali: Beata Szarłowicz, Renata Szewczyk, Mateusz Śmiałek, Barbara Urbańska, Józef Wańczyk, Władysław Kapturkiewicz, Roman Smaga, Krystyna Kurek, Józef Zoń, Marek Cebula, Jarosław Kaim.
Z nominacji do Rady wchodzą: reprezentanci grup działających w parafii – Irena Wojcieszak (Caritas), Agata Zwierczyk (Stowarzyszenie Rodzin Katolickich), Agnieszka Poręba (Parafialna Poradnia Rodzinna),  przedstawiciel młodzieży – Natalia Wojtas, przedstawiciel LSO – Patryk Kurek.
Z urzędu wchodzą do niej: przedstawiciel wikariuszy – ks. Szczepan Depowski, przełożona sióstr zakonnych – s. Janina Bąk oraz proboszcz.

Do Parafialnej Rady Ekonomicznej powołani zostali: Władysław Kapturkiewicz, Józef Zoń, Jarosław Kaim, Katarzyna Kieszek.
Zapraszamy na 1. spotkanie nowej Rady, które odbędzie się piątek 4 listopada po różańcu za zmarłych – około godz. 18.30.

4. W tym tygodniu:
•    Okazja do spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi oraz przed 1. piątkiem miesiąca w poniedziałek: od 15.15 w kaplicy w Piekiełku  i od 16.00 w kościele parafialnym;
•    We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w Tymbarku godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 14.00 na cmentarzu; w kaplicy w Piekiełku Msza św. o godz. 9.30. Uwaga: nie będzie Mszy popołudniowych w Piekiełku i w kościele parafialnym! Ofiary składane na tace w czasie Mszy św. na cmentarzu przeznaczone będą na utrzymanie cmentarza;
•    W dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu przez cały dzień będzie prowadzona też zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie – ofiary będą zbierali chłopcy z LSO;
•    W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.00, 8.30, 10.00, 18.00 i w kaplicy w Piekiełku o 17.00;
•    Odwiedziny chorych, w piątek od godz. 8.30. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie;
•    W pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00.
•    W sobotę o godz. 10.00 w PCK-u spotkanie DSM. s. Julita zaprasza.
•    W następną niedzielę młodzież klas VIII wraz z ks. Szczepanem zaprasza na godz. 16.00 do PCK-u na spektakl pt. „Spotkanie na Bachledówce”

5. Wypominki listopadowe i roczne można jeszcze składać u księży, w zakrystii lub kancelarii. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych w czasie różańca po wieczornej Mszy św. – w pierwszym tygodniu listopada o ile pogoda pozwoli różaniec z procesją na cmentarz.  
Bardzo prosimy, by na cmentarzu starannie zakręcać krany z wodą i segregować śmieci. Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego na listopad. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Jana Sowy wywodzącego się z Zamieścia. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu.

2022.10.23. – 30. Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlitwami i ofiarami wspieramy misyjne dzieło Kościoła.
Dziękujemy Ks. Rafałowi, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, druhom z OSP, oraz wszystkim osobom, które pomogły i uczestniczyły w Papieskim Złazie na Mogielicę.
Dzisiaj w diecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Po Mszy św. przed kościołem u lektorów można wrzucić do urny kartę z zaznaczanymi dwoma kandydatami. Ci którzy nie zabrali kart tydzień temu mogą je znaleźć przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy do głosowania.

2. Przed nami ostatni tydzień października zapraszamy do modlitwy różańcowej. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Dziękujemy za wszystkie pomysłowe i piękne różańce. Rozstrzygnięcie konkursu po następnej niedzieli.

3. W tym tygodniu:
•    od poniedziałku pół godziny przed i podczas różańca, i w Piekiełku i w Tymbarku, okazja do spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych;
•    w środę o 16.00 zbiórka ministrantów;
•    w czwartek o 18.30 czuwanie przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez młodzież. Ks. Rafał serdecznie zaprasza młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy;
•    spotkanie lektorów w piątek o godz. 18.15;
•    spotkanie młodzieży w piątek w PCK-u o godz. 19.00;
•    spotkanie aspirantów w sobotę o godz. 9.00;
•    w następną niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne;

4. Za tydzień w niedzielę 30 października będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka
Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w kościele wystawę poświęconą Błogosławionemu, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie też można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego wydanych na płytach.

5. W sobotę 5 listopada organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, które odbywa się w każda 1. sobotę miesiąca. Wyjazd o 9.50 z Tymbarku z parkingu koło plebanii, a o godz. 10.00 spod kościoła w Podłopieniu, powrót po Apelu. Koszt 80 zł. Zgłoszenia i wpłaty u pani Agnieszki Wiewiórskiej lub pani Anny Florek najpóźniej do 2 listopada (telefon kontaktowy – w ogłoszeniach na tablicy i stronie internetowej 792 686 855). Zachęcamy do pielgrzymowania.

6. Wypominki listopadowe i roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Kartki pomagające w przygotowaniu listy naszych zmarłych dostępne są w kościele i kancelarii.  Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci oraz nie wyrzucać ich na skarpę pod cmentarzem!
 
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym spis nagrań wydawnictwa Biblia Audio. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. Proszono nas o ogłoszenie:
W piątek o 18.00 w świetlicy na Zamieściu rozpocznie się kurs księgowości – szczegóły na plakatach.

9. W wieku 102 lat zmarł długoletni organista w naszej parafii śp. +Władysław Odziomek. Informacja o pogrzebie zostanie podana w późniejszym terminie. Polecajmy Go Miłosiernemu Bogu.  

 

2022.10.16. – 29. Niedziela Zwykła

1. W ramach kolejnego Dnia Papieskiego, ofiarami do puszek, możemy wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującą się zdolną młodzieżą. Bóg zapłać za ofiarność.
Zapraszamy dziś na wieczorną Mszę św. i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadzi ks. Łukasz Plata. W rocznicę wyboru św. Jana Pawła II będziemy modlić się szczególnie za rodziny

Cieszymy się liczną obecnością dzieci na nabożeństwach różańcowych. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy również o konkursie na najpiękniejszy różaniec.

2. Przy wyjściach z kościoła wyłożono listy z kandydatami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej (są one również zamieszczone na stronie internetowej i w gablocie parafialnej). Zachęcamy, by w następną niedzielę wziąć udział w wyborach poprzez zaznaczenie dwóch kandydatów na przygotowanych kartach (można je zabrać dzisiaj i wrzucić do urn w następną niedzielę). Zadbajmy, by w Radzie znaleźli się reprezentanci wszystkich miejscowości parafii.

3. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Mszę św. i Adorację w intencji rodzin naszej parafii. Odbędzie się ona w najbliższą środę 19 X o godz. 19.00. Przed liturgią można składać kartki ze swoimi intencjami, które będą omadlane na nabożeństwie. Serdecznie  zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie rodziny.  

4. W następną sobotę (22 X) w Muszynie odbędzie się diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii do środy. Serdecznie zapraszamy na to misyjne spotkanie.   

5. W tym tygodniu:
•    we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty – w święto patronalne modlitwą będziemy otaczać wszystkich pracowników służby zdrowia;
•    we wtorek na nabożeństwo wieczorne zapraszamy rodziców klas 7
(z Tymbarku i Piekiełka);
•    w piątek o godz. 18.15, zbiórka lektorów; 
•    w sobotę o godz. 10.00 w PCK-u spotkanie DSM;
•    w następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny – modlitwami i ofiarami będziemy wspierać misyjne dzieło Kościoła;
•    również w przyszłą niedzielę w Limanowskim Domu Kultury o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Papieski „Jan Paweł II – Papież Wolności”. Wstęp wolny, wejściówki na koncert można odebrać w kasie Kina Klaps oraz na godzinę przed koncertem.

6. Lektorem trzeciego kwartału został Marcin Sobczak, ministrantem starszym jego brat Bartłomiej Sobczak. Najpilniejszy wśród ministrantów młodszych był Fabian Poręba. Dziękujemy i gratulujemy chłopcom oraz ich Rodzicom.

7. Do zabrania wyłożono również kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych, z zaznaczeniem, przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane.  Wypominki można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Bardzo prosimy, by na cmentarzu starannie zakręcać krany z wodą i segregować śmieci. Prosimy, by do boksu na odpady zielone nie wrzucać reklamówek, a worki z liśćmi zostawiać koło boksu. Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2022.10.09. – 28. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).
Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany według swego pomysłu z różnych materiałów. Konkurs kończymy 21 X. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród pod koniec października.
Brat Bogusław dziękuje za serdeczne przyjęcie i ofiary za książki.

2. W tym tygodniu:
•    spotkanie ministrantów w środę o godz. 16.00;
•    w czwartek o 17.00 spotkanie liturgiczne kandydatów do bierzmowania;
•    w piątek Święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. W modlitwie różańcowej będziemy się modlić za nauczycieli i wychowawców;
•    w sobotę XVI Papieski Złaz na Mogielicy. Chętni z naszej parafii wyruszają o godz. 9.00 sprzed kościoła. Zapraszamy do wspólnego wędrowania i modlitwy na  szczycie Mogielicy;
•    spotkanie aspirantów w sobotę o godz. 9.00;
•    próba zespołu Gloria Mariae w sobotę o 10.00;
•    w następną niedzielę w Dzień Papieski i w jego ramach zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”;
•    w przyszłą niedzielę młodzież wraz z zespołem Gloria Mariae zaprasza o godz. 10.00 na montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Papieskiego;
•    w następną niedzielę na wieczornej Mszy św. i w ramach uwielbienia po niej modlitwa w duchu św. Jana Pawła II, którą poprowadzi grupa ewangelizacyjna z ks. Łukaszem Platą – szczegóły na stronie internetowej.
W KAPLICY w PIEKIEŁKU:
•    w czwartek (13 X) o godz. 9.00 Msza św. z okazji święta szkoły;

3. Pragniemy polecić Waszym modlitwom naszą parafiankę Martę Ból – znaną miedzy innymi z gry w orkiestrze, zaangażowania przy parafii oraz z korepetycji z matematyki – która została przyjęta do postulatu Sióstr Karmelitanek Bosych w Krakowie. Niech modlitwa i duchowa łączność będzie dla Niej wsparciem w odkrywaniu drogi powołania oraz wyrazem naszej troski o powołania kapłańskie i zakonne.

4. Do następnej soboty czekamy na zgłoszenia kandydatów do nowej parafialnej rady duszpasterskiej. Nie wszystkie rejony parafii mają jeszcze swoich kandydatów. Wybory w niedzielę 23 X br.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na wyjazd na Różaniec i Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w tym roku 16 X w Krynicy. Można się jeszcze dzisiaj zgłosić w zakrystii. Koszt wyjazdu 10 zł. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
W niedzielę 23 października organizowany jest w Limanowej Koncert Papieski: „Jan Paweł II – Papież Wolności”. Odbędzie się on o godz. 18:00 w Limanowskim Domu Kultury. Wystąpi zespół muzyczny „Syjon” z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w kasie Kina Klaps oraz na godzinę przed koncertem. Organizatorzy z Fundacji dzieło Nowego Tysiąclecia zachęcają do udziału w tym wydarzeniu.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze dostępne Kalendarze Rolników na 2023 rok. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.


2022.10.02. – 27. Niedziela Zwykła

1. Bardzo dziękujemy naszemu rodakowi bratu Bogusławowi, należącemu do zakonu Salwatorianów, za świadectwo z jego długoletniej posługi w Tanzanii. Jak słyszeliśmy po Mszy św. będzie można kupić książkę „Tanzania. Moja druga ojczyzna” z jego wspomnieniami.

2. Przypominamy, iż od tej niedzieli zmienia się czas odprawiania nabożeństw popołudniowych – na 17.00 w kościele parafialnym i 16.00 w kaplicy w Piekiełku (w niedzielę bez zmian godz. 15.15)!
Rozpoczął się miesiąc październik - serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).
W tym roku dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w konkursie na najbardziej pomysłowy i najpiękniejszy różaniec. Szczegóły u katechetów. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone.

3. W tym tygodniu 1. czwartek i 1. piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek i w piątek od 16.00 (w tym miesiącu nie będzie spowiedzi po wieczornej Mszy w czwartek). W kaplicy w Piekiełku będziemy spowiadać w piątek od 15.15. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii.

4. Ponadto w tym tygodniu:
•    spotkanie w grupach, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się we wtorek 4 X o godz. 18.00;
•    spotkanie dzieci I Komunijnych i ich rodziców połączone z błogosławieństwem różańców w czwartek o godz. 17.00;
•    w piątek po wieczornej Mszy św. zaprasza Parafialna Poradnia Rodzinna;
•    spotkanie aspirantów w sobotę o godz. 9.00;
•    próba zespołu Gloria Mariae w sobotę w PCK-u o godz. 10.00;
•    spotkanie DSM w sobotę o godz. 11.00 w PCK-u;
•    w sobotę o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    w sobotę organizowane są bezpłatne warsztaty Mama córce – dla mam 10-12 latek – ilość miejsc ograniczona – szczegóły na plakacie i stronie internetowej;
•    od wczoraj trwa tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej szczegóły na stronach internetowych i plakatach;

•    Piekiełko: próba zespołu św. Józefa w kaplicy w sobotę o  godz. 11.00;

5. Przypominamy, że XVII Papieski Złaz na Mogielicy odbędzie się w sobotę 15 X. Osoby chcące włączyć się w organizacje prosimy o kontakt z ks. Rafałem. Już teraz zapraszamy do wspólnego wędrowania i modlitwy na  szczycie Mogielicy.
Przypominamy również, iż do soboty 15 października w kancelarii i zakrystii przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do nowej parafialnej rady duszpasterskiej. Wybory w niedzielę 23 X br.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na wyjazd na Różaniec i Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w tym roku 16 X w Krynicy. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii – koszt wyjazdu 10 zł. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

6. Proszono nas o ogłoszenie:
W następną sobotę i niedzielę organizowana jest z dekanatu pielgrzymka do Lichenia. Całkowity koszt z posiłkami i noclegiem to 340 zł. Zgłoszenia do środy w zakrystii.
W następną sobotę 8 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Porąbki Uszewskiej. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się do środy w parafii lub u ks. Katechetów. Szczegóły na plakatach.
W najbliższą sobotę o godz. 19.00 w Dobrej (w sali duszpasterskiej w kościele) rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w soboty o 19.00 i w niedzielę o 12.00. Zapisy i szczegóły na pierwszym spotkaniu.  
W piątek i sobotę (7 i 8 X) w remizie OSP Tymbark prowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji „Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy”. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych starzy i lokalnych portali.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawiły się październikowe numery: Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra i Małego Promyczka Dobra dla najmłodszych. Jest też pięknie wydany numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony Apostołom Bożego Miłosierdzia  ( w cenie 12 zł).

2022.09.25. – 26. Niedziela Zwykła

1. W dniu pielgrzymki rodzin na Jasna Górę szczególną modlitwą obejmujmy małżeństwa i rodziny. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na renowację ołtarza głównego.

2. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W najbliższą sobotę różaniec będzie w ramach ostatniego nabożeństwa fatimskiego, które poprowadzi ks. prof. Bogdan Węgrzyn. Zapraszamy członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych. Początek nabożeństwa w sobotę o godz. 19.00 (uwaga!!!). Piętnaście minut wcześniej rozważanie maryjne.  

Uwaga od następnej niedzieli zmiana czasu odprawiania nabożeństw popołudniowych – na 17.00 w kościele parafialnym i 16.00 w kaplicy w Piekiełku (w niedzielę bez zmian 15.15)! Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00 (także w niedzielę!); w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).

3. W tym tygodniu:
• spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św. odbędzie się w kościele w poniedziałek (26 IX)  po Mszy wieczornej;

- we wtorek po wieczornej Mszy św. dyżur psychologa w Parafialnej Poradni Rodzinnej;

•    czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem dla młodzieży i wszystkich pragnących wyciszenia, chwili refleksji i duchowego wzrostu w środę o godz. 19.00;
•    spotkanie młodzieży w piątek o godz. 19.00 w PCK-u;
•    zbiórka aspirantów w sobotę o godz.9.00;
•   spotkanie przy ognisku dla DSM w sobotę o godz. 12.00;  
•    w następną niedzielę będziemy gościć w parafii naszego rodaka brata Bogusława Kozę, który będzie opowiadał o swojej długoletniej pracy na misjach – będzie można kupić książkę, którą napisał;
•    spotkanie w grupach, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się we wtorek 4 X o godz. 18.00;
•    Papieski Złaz na Mogielicę planujemy na sobotę 15 października;

4. Apostolat Margaretek zaprasza na ogólnopolskie spotkanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, które odbędzie się w sobotę 8 października. Zapisy u p. Agnieszki Wiewiórskiej lub u p. Marty Florek (koszt 45 zł).  

5. W związku z upływem pięcioletniej kadencji Parafialnych Rad Duszpasterskich Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził wybory do tychże rad na niedzielę 23 października. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii parafialnej kandydatów do nowej parafialnej rady duszpasterskiej do soboty 15 października.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy Zelatorów do odebrania nowego numeru dwumiesięcznika Misje Dzisiaj dla Róż Żywego Różańca. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolników.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów jest ks. Rafał. Msza św. w Jego intencji będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 11.30.

8. Proszono nas o ogłoszenie: przychodnia Chiramed zaprasza na bezpłatne badanie słuchu, które odbędzie się w budynku przychodni w Tymbarku  w piątek 30 IX w godzinach od 10.00 do 14.00;

2022.09.18. – 25. Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: osobom składającym życzenia, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu, Strażackiej Orkiestrze Tymbarski Ton, Ochotniczej Straży Pożarnej, 2 - dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim niosącym feretrony, Siostrze Zakrystiance, pani Małgorzacie i panu Danielowi. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro. Wszystkim Bóg zapłać.

3. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Mszę św. w intencji rodzin naszej parafii. Odbędzie się ona w najbliższy wtorek o godz. 19.00. W zamyśle organizatorów ma to być comiesięczna, specjalna Msza św. sprawowana przez opiekuna Stowarzyszenia ks. Rafała i połączona z Adoracją i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Organizatorzy zachęcają, by na Eucharystie przynieść kartki ze swoimi intencjami. Intencje będą objęte modlitwą w czasie Mszy św. i wyczytane w czasie Adoracji. Serdecznie  zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie rodziny. 

3. W tym tygodniu:

  • kancelaria parafialne rano będzie nieczynna;
  • w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. s. Faustyny (zelatorka p. Marcelina Wróbel);
  • w najbliższą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła w Polsce w intencji małżeństw i rodzin;

4. Spotkania grup parafialnych:

  • spotkanie aspirantów w sobotę o 9.00; próba zespołu Gloria Mariae również w sobotę o godz. 10.00.   
  • spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św., odbędzie w kościele, w poniedziałek 26 września po wieczornej Mszy św.;

5. W następną niedzielę składka na renowację ołtarza. Chcemy przy tej okazji podziękować Kołu Gospodyń Wiejskich z Tymbarku i wszystkim osobom, które kwiatami i wieńcami wsparły Panie w przygotowaniu bukietów na Matkę Bożą Zielną. Panie zebrały i przekazały na renowację ołtarza 11. 000 zł.  W ostatnich miesiącach wpłynęły też na ten cel duże ofiary od rodzin z Tymbarku: 10.000 zł, dwa razy po 5.000 zł, 2.000 zł. oraz cztery po 1.000 zł. Z Podłopienia jedna rodzina złożyła ofiarę 1000 zł. Ponadto ofiary złożyło jeszcze 7 rodzin lub osób z w łącznej kwocie  2.600 zł. W składkach na ten cel w lipcu zebraliśmy 15.045 zł i sierpniu 10.630 zł.

Dziękujemy też Państwu Piętoniom za odświeżenie zasłon do drzwi naw bocznych. Ks. Wiesław Tworzydło dziękuje za ofiary złożone do puszek na Centrum Miłosierdzia Bożego w Peru - złożyliśmy na ten cel 17.510 zł i 10 euro. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką życzliwość.

6. Proszono nas o ogłoszenie:

  • Szpital w Limanowej zaprasza mieszkańców powiatu limanowskiego na bezpłatne badania kolonoskopowe – szczegóły na stronie internetowej oraz na ulotkach;

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym Gościu Niedzielnym jest kolejna płyta superprodukcji Biblia Audio. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

 

 

2022.09.11. – Uroczystość Odpustowa

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – patronki naszej wspólnoty parafialnej.
Na sumie o godz. 11.30 chcemy Panu Bogu w sposób szczególny dziękować za 50 lat kapłaństwa naszego rodaka ks. prałata Czesława Szewczyka.
Dziękujemy ks. Franciszkowi Malarzowi za głoszone dziś Słowo Boże! Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia dzisiejszej uroczystości.

2. W tym tygodniu:
•    kancelaria parafialna czynna będzie tylko po wieczornej Mszy św. ;
•    przeżywać będziemy Tydzień Wychowania w Polsce – modlitwę za dzieci, młodzież i wychowawców podejmować będziemy szczególnie na Mszach św. o godz. 18.00;
•    w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.00 Msza św. dziękczynna za plony w kaplicy na górach;
•    także w tym dniu po wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z całej naszej parafii (zapraszamy samych rodziców);
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Urszuli Ledóchowskiej (zelatorka p. Maria Obrzud);
•    w piątek Msza św. o godz. 17.00 (uwaga!!!) a po niej po Droga Krzyżowa na Paproć – zapraszamy na nią przede wszystkim kandydatów  do sakramentu bierzmowania;
•    w następną niedzielę o godz. 10.00 uroczysta inauguracja roku dla wszystkich Przedszkoli – zapraszamy dzieci z rodzicami oraz nauczycieli i pracowników tymbarskich przedszkoli;
•    w niedzielę o godz. 11.30 złoty jubileusz małżeństwa przeżywać będzie 10. par z parafii Tymbark i Podłopień – serdecznie zapraszamy Jubilatów i ich bliskich;
•    również w następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;
•    w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św. serdecznie zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie wieczór uwielbienia. Modlitwa i śpiew poprowadzą nas przez 45 minut spotkania z Panem Bogiem.

3. Spotkania grup parafialnych: lektorzy – w piątek o 19.30; grupa młodzieży – piątek 19.00; kandydaci na ministrantów – sobota o 9.00; zespół Gloria Mariae – sobota 10.00;

4. Od czwartku rozpoczyna się tygodniowy Odpust  w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły w gablocie parafialnej. Pielgrzymka z naszej parafii do Limanowej w sobotę. Wyruszymy z parkingu koło PCK-u o godz. 14.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Od dziś również tygodniowy odpust w Czarnym Potoku – szczegóły w gablocie parafialnej.

5. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są już do nabycia Kalendarze rolników (po 30 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

6. Proszono nas o ogłoszenie:
W Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej w dniach 23 do 25 września odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych (dla par) połączony z dniem skupienia. Zapisy telefonicznie (pod numerem 18 337 22 64) lub w kancelarii parafialnej.
Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.
W związku z pojawiającymi się licznymi przypadkami podszywania się oszustów pod pracowników inspektoratu nadzoru budowlanego, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Limanowej informuje, że kontrole inspektoratu odbywają się po uprzednim pisemnym zawiadomieniu. Kontrole budów przeprowadzane są zaś bez zapowiedzi. W każdym przypadku osoby kontrolujące posiadają ważne legitymacje służbowe. W razie wystąpienia podejrzanych sytuacji należy skontaktować się z inspektoratem lub z najbliższym komisariatem policji.

 

2022.09.04. – 23. Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za wygłoszone słowo ks. Wiesławowi Tworzydło. Bóg zapłać za ofiary składane po Mszy św. na Centrum Miłosierdzia Bożego budowane na jego misji w peruwiańskich Andach.  Dziś odpust w Jodłowniku.

2. W czwartek 8 września, Uroczystość Narodzenia Matki Bożej, porządek Mszy św. jak w święto w dzień roboczy: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00 a w kaplicy w Piekiełku 17.00. Na koniec każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego. O 15.00 – Godzina Miłosierdzia.

3. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii. Słowo Boże będzie głosił ks. Franciszek Malarz. Na sumie o godz. 11.30 chcemy Bogu w sposób szczególny dziękować za 50 lat kapłaństwa naszego rodaka ks. prałata Czesława Szewczyka.
Msze św. w dniu odpustu w kościele parafialnym w zwykłym niedzielnym porządku (7.00, 8.30, 10.00, 11.30  i 18.00). Uwaga w kaplicy w Piekiełku Msza św. tylko po południu o godz. 15.15!

Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystości: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, dzieci sypiące kwiaty oraz dzieci klas 4. w strojach komunijnych, osoby noszące feretrony, Ochotniczą Straż Pożarną, Chór i orkiestrę „Tymbarski ton”.   

4. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie SRK we wtorek: o godz. 17.30 wspólna adoracja i spotkanie po Mszy św.;
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Jana Pawła II (zelatorka p. Krystyna Kurek);
•    spotkanie ministrantów w środę o godz. 16.45
•    próba asysty przed Uroczystością Odpustową w czwartek o godz. 19.00;
•    spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00 – ks. Rafał zaprasza;
•    spotkanie dziewcząt z DSM w sobotę o godz. 10.00 w PCK-u – s. Julitta zaprasza;
•    zbiórka kandydatów przygotowujących się do posługi ministranta planowana jest na sobotę 17 września o godz. 10.00. Jeśli są jeszcze chłopcy, którzy chcieliby zasilić szeregi LSO, to zapraszamy, zapisy u ks. Szczepana;
•    również na sobotę 17 września planowana jest próba zespołu Gloria Mariae; 

5. Proszono nas o ogłoszenie:
W sobotę 10 IX, odbędzie się wędrówka papieskimi szlakami z Papieżówki – Lubomierz Rzeki do Tymbarku – tzw. „Beskidzkie Sursum Corda”. Msza św. za uczestników w kościele parafialnym o 6.30 a później wyjazd na trasę. Chętnych do wspólnej wędrówki prosimy o zapisy w zakrystii do środy.
W Żegocinie organizowane są Randki Małżeńskie – spotkania, które pomagają wzmocnić relację małżeńską. Szczegóły na plakacie. Zapisy do poniedziałku!

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prócz tygodników pojawił się także nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych – gorąco polecamy!  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Franciszka Śliwy. Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Podkategorie

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna