2022.08.14. – 20. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 20. Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary złożone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W rocznicę „cudu nad Wisłą” dziękujmy Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny oraz za tych, którzy dla tej sprawy oddali życie. Jest to święto obowiązkowe – porządek Mszy św. jak w niedzielę wakacyjną. W tym dniu uroczystości odpustowe w Szczyrzycu. Przed Mszą św. o godz. 7.00 Panie z Koła Gospodyń przyniosą do świątyni wieniec z podziękowaniem za tegoroczne plony.  Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
     U Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku będzie można nabyć bukiety zrobionych na Święto Matki Bożej Zielnej. Ofiary składane przy tej okazji Panie przekażą w całości na renowację ołtarza głównego. Bóg zapłać za to, że Koło kolejny już rok ożywia  tradycję bukietów na Matkę Bożą Zielną. Dziękujemy też za otwartość na potrzeby naszej wspólnoty.

3. We wtorek nasza parafia przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu jasnogórskiego. Postarajmy się w tym dniu liczniej gromadzić w nawie adoracji. Niech uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii będzie naszym dziękczynieniem za łaski, które każdy z nas otrzymuje.

4.  W środę wyrusza 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Relacje z pielgrzymki na falach radia RDN.
Organizujemy wyjazd na wejście Pielgrzymki na Jasną Górę w czwartek 25 sierpnia. Koszt wyjazdu 80 zł. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.

5. Ponadto w tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Rodzin św. Marty (zel. p. Agnieszka Cebula);
•    w sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust na Pasierbcu. Szczegółowy plan na stronie sanktuarium i na plakatach;

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym Gościu Niedzielnym kolejna z serii płyt z Biblią Audio. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.