2017.10.29. – 30. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za naszą świątynię i modlimy za wszystkich jej fundatorów oraz tych, którzy o nią się troszczyli.

Dziękujemy młodzieży z ks. Michałem, Marii Kordeczce oraz Straży Pożarnej z Piekiełka za pomoc w przeżyciu niedzieli misyjnej w naszej parafii. Bóg zapłać również za Wasze ofiary złożone na misje.

2. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych nabożeństwach. Na poniedziałek zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z podpisanymi planszami (należy podać imię i nazwisko oraz klasę). We wtorek po Mszy św. podsumowanie całego miesiąca i nagrody niespodzianki dla najsolidniej uczęszczających. W poniedziałek po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec.

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek i wtorek podczas różańca, i w Piekiełku i w Tymbarku, okazja do spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

·         w środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w Tymbarku godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 14.00 na cmentarzu (o ile będzie odpowiednia pogoda), w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30. (uwaga! – nie będzie Mszy popołudniowych w Piekiełku i w kościele parafialnym).

·         przez cały dzień na cmentarzu będzie prowadzona zbiórka ofiar na WSD w Tarnowie. Zbiórkę przeprowadzi LSO, kierowana przez alumna Marcina Natonka.

·         o godz. 19.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona na cmentarzu przez młodzież.

·         w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w święta zniesione. Zachęcamy do zyskiwania odpustów i modlitwy za zmarłych.

·         w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów 3. klas gimnazjalnych wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

·         w pierwszy piątek spowiedź – w kaplicy w Piekiełku od 15.30, w kościele parafialnym od godz. 16.00. Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00.

·         w piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych; prosimy o zapisy w zakrystii. W tym dniu także wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy również w zakrystii.

·         odprawiających pierwsze soboty miesiąca zapraszamy w sobotę na godz. 7.00 na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej na rozważanie maryjne oraz wspólny różaniec.

·         w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca.

·         w przyszłą niedzielę w Piekiełku na Mszy o 15.15 spotkanie dzieci z klasy 3.

4. Spotkania grup parafialnych:

·         zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00; lektorzy o godz. 18.30;

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.00.

5. Wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych w czasie różańca po wieczornej Mszy św.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na prace przy naszym cmentarzu dwóm rodzinom z Tymbarku odpowiednio za ofiary 300 i 500 zł. Bóg zapłać panu Grzegorzowi Kęsce za umocowanie tablicy upamiętniającej zmarłych z rodziny Turskich. Bóg zapłać za dziś składane ofiary oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

7. W związku z pytaniami na temat wyborów do parafialnej Rady Duszpasterskiej pragniemy poinformować, iż nie wszystkie osoby zgłoszone wyraziły wolę kandydowania. Według regulaminu wyborów, zatwierdzonego przez Biskupa Tarnowskiego, do rady nie mogli też kandydować jej dotychczasowi członkowie, którzy byli w radzie już 3 kadencje. Zapraszamy wszystkich nowo wybranych członków rady na plebanię w niedzielę 5 XI na godz. 18.00.

8. Proszono nas o ogłoszenie:

Szpital w Limanowej prowadzi badania w ramach profilaktyki raka jelita grubego. Szczegóły i zapisy pod numerem podanym na stronie internetowej (18 33 01 750).

Kino Klaps zaprasza na film o św. Maksymilianie „Dwie korony”. Szczegóły w gablocie parafialnej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia egzemplarze „Ewangelii na każdy dzień”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.